Wydarzenia
Przedsprzedaż
„Lekkie halki czarownic i inne mikroopowieści”
Elżbieta Isakiewicz
„Lekkie halki czarownic” to zbiór mikropowieści, które tworzą oryginalny przewodnik literacki po życiu. Obok pełnych emocjonalnego napięcia scen ze wspólczesnego dnia powszedniego znajdziemy tu złote myśli, minibiografie niezwykłych postaci ze świata sztuki i nauki, a także poruszające wyobraźnię historie zdarzeń z tajemnicą drugiego dna.
Kobieta, której złodziej kradnie torbę ze zmarłym psem, dziecko błąkające się po ulicach, by mówić przechodniom „dzień dobry”, oskarżone o konszachty z diabłem mieszkanki nadreńskiego miasta, staruszka oferująca na przystanku autobusowym chleby, których nikt nie chce, średniowieczny poeta, który wymyśla ukochaną, by pisać do niej sonety – podają sobie ręce w uniwersalnym człowieczym doświadczeniu bólu i samotności, ale też w zachwycie nad urodą i magią istnienia.
Nowa książka Elżbiety Isakiewicz jest pozycją szczególną – powstała bowiem z inspiracji czytelników literackiej internetowej strony autorki (www.facebook.com/
Tytuł: Lekkie halki czarownic i inne mikroopowieści
Autor: Elżbieta Isakiewicz
Wydawnictwo: Perspektywa
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 152
ISBN: 978-83-8041-027-5
Tylko do 18 października do godz. 23:59 MEGA PROMOCJA! 19.90zł
Jak kupić książkę!
Napisz maila na adres: wydawnictwo@perspektywa.eu
W tytule wpisz: KUPUJĘ – „Lekkie halki czarownic”
W treści wpisz dane do przesyłki oraz informację o sposobie przesyłki.
Prześlij na nasze konto kwotę 19,90zł + koszt przesyłki (kwoty przesyłek podane niżej).
Czas oczekiwania na przesyłkę od 2-5 dni roboczych w zależności od sposobu wysyłki.
Koszt wysyłki:
list polecony ekonomiczny 4,70 zł
list polecony priorytetowy 6,00 zł
przesyłka kurierska
Możesz także kupić książkę w naszym Wydawnictwie:
Ostrów Wielkopolski, ul. Kaliska 35A/18
Promocja tylko do 18 października!
Nr konta do wpłat:
61 1140 2004 0000 3902 7498 9362 M-Bank
- Seria publikacji Elżbiety Isakiewicz:
„Kaprys” to książka o miłości, w której nie pada słowo „miłość”. To przypowieść o dwóch odwiecznych samotnościach: kobiecej i męskiej.
Ona — skoncentrowana na skrupulatnym wypełnianiu codziennych obowiązków — skrywa jakąś tajemnicę. On — nieświadomy tego — usiłuje wypełniać rolę przywódcy stada. Mimo wzajemnego emocjonalnego zaangażowania, próby budowania bliskości kończą się fiaskiem. Dwie samotności, kobieca i męska, sycą się powszednimi mikrodramatami rozgrywanymi w ciszy czterech ścian, twarzą w twarz.
Po latach dorosła córka tej pary, sprowokowana szokującym listem nieznajomego, udaje się w podróż powrotną do krainy dzieciństwa, do źródeł ciszy — i przypadkiem odkrywa tajemnicę matki…
Czytelnik powinien być uprzedzony, że w książce Elżbiety Isakiewicz natrafi na aniołów, że przynajmniej raz ktoś z tamtego świata delikatnie, lecz wyraźnie ingeruje w sprawy świata tego i że w tle niekiedy się czuje obecność Pan Boga. Ale też czytelnik musi wiedzieć, że jest to zbiór reportaży przeraźliwie ziemskich, nie mających nic wspólnego z tzw. „realizmem magicznym”. Wszystko jest do sprawdzenia. Autorka nie zmienia nazwisk bohaterów (w każdym razie nie wszystkich), wskazuje miejsce i czas akcji. We wstępie Autorka deklaruje, co jest osobliwością książki: „jej [książki] tematem jest dobro”. Takie założenie może być samobójcze. Opowieściom z dobrym zakończeniem grozi banał, przesłodzenie, dydaktyczny wydźwięk, który, jeśli jest pożyteczny, to dla literackiego dzieła zabójczy. Tylko że reportaże Elżbiety Isakiewicz z „budującymi” opowiastkami nie mają nic wspólnego. Jeśli mowa w nich o dobru, to o takim, które zostało wypatrzone w gąszczu zła, ludzkiej słabości i nędzy. Isakiewicz nie udaje, że żyje na planecie szczęśliwej. Żyje wśród okropności naszego świata i w tym naszym okropnym świecie tropi te iskierki dobra, które w nim są, niestety, zwykle niezauważane. Takie jak piłkarska drużyna bezdomnych, jak Atlantis (odwyk więzienny), jak jezuita Olek, który przed wstąpieniem do klasztoru łamał ludziom szczeki, jak anonimowi alkoholicy i narkomani, jak ks. Paweł Dobrzyński, pallotyn, stale z dziećmi na oddziale onkologii i wiele, wiele innych. Często pytamy, „skąd zło?”, „dlaczego tyle zła?”. Po przeczytaniu „Ulicznicy” trudno się nie zadumać nad pytaniem „skąd to dobro?”. Tyle dobra tam, gdzie, na dobrą sprawę, wcale nie powinno się było objawić.
Ks. Adam Boniecki
„Ulicznica” przywołała mnie do porządku. Powinien poznać ją każdy, kto wątpi, że my, Polacy, potrafimy być wytrwali i konsekwentni w działaniu. Każdy, kto ma dwie ręce i nogi, a jęczy. Każdy, kto stykając się z nieszczęściem, sądzi, że to zwycięstwo ciemności. Każdy, kto wątpi, że na końcu jest jeszcze coś, co nazywa się cudem.
Krzysztof Kolberger
;
;
Przejmująca książka, zawierająca wstrząsające, a zarazem wzruszające opowieści polskich Żydów. „Ustna harmonijka” jest książką dokumentalną, wolną od komentarzy i publicystyki. Dzięki temu przemawia do nas z jeszcze większą siłą. Czyta się ją jednym tchem.
„To mądra i potrzebna książka. Gdybym mógł decydować, to wpisałbym ją bez chwili namysłu na listę oboowiązkowych lektur szkolnych. W Izraelu i w Polsce.” (Stanisław M. Jankowski na Forum Żydzi, Chrześcijanie, Muzułmanie).
„Ustna harmonijka” została uhonowana Nagrodą Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego.
.
.
Henryk Sławik, Ślązak, delegat rządu londyńskiego, tak jak szwedzki dyplomata Raoul Wallenberg działał na Węgrzech. Tak jak on ocalił tysiące Żydów.Fabuła tego z pasją napisanego reportażu historycznego toczy się równoległymi wątkami: przygodowym, politycznym i szpiegowskim, te zaś splatają się z dramatycznymi losami żony Sławika i jego córki.Autorka nie poprzestaje na odtworzeniu wstrząsających losów Sławika, które bez wątpienia zasługują na film na miarę „Listy Schindlera”. Pyta, dlaczego w wolnej Polsce wiedza o tym, kim był i czego dokonał Henryk Sławik wciąż nie jest powszechna? Dlaczego nie uczymy się o nim w szkole? Dlaczego niepodległa ojczyzna nie podjęła należytego wysiłku, by ten wielki Polak znalazł się w pierwszej lidze międzynarodowych bohaterów drugiej wojny światowej?„Czerwony ołówek” (w wersji papierowej mianowany do Nagrody Literackiej im. Mackiewicza, a w e-bookowej uaktualniony) porwie każdego, kto interesuje się historią Polski i Europy XX wieku.
Nasze łamy redakcyjne ponownie otwarte, II numer Biuletynu dostępny w księgarniach internetowych.
Tematem wydania jest „Pieniądz w coachingu”
Numer 1 Biuletynu Coacha
(1/2014):
Wersja skrócona – darmowe DEMO do pobrania tutaj:
- Biuletyn coacha nr 1_2014 DEMO – wersja EPUB
- Biuletyn coacha nr 1_2014 DEMO – wersja MOBI
- Biuletyn coacha nr 1_2014 DEMO – wersja PDF (tylko jako podgląd wersji czytnikowych)
Zakup Biuletynu możliwy jest w Google Play Store lub – wersja epub:
Zapraszamy!
E-bookowa publikacja książki autorstwa Martyny Łukaszewicz, interpretująca dokonania artysty Józefa Bendziechy.
Zapraszamy do śledzenia strony internetowej Wydawnictwa oraz facebooka.
Zapraszamy do współpracy